Kolejová vozidla

Společnost K & W Drive Systems má dlouhou tradici úprav a přizpůsobování standardních dieselových motorů MTU pro použití na železnici. Společnost K & W Drive Systems úzce spolupracuje s železničními společnostmi a železničními dodavateli na celém svém distribučním území MTU, které zahrnuje Rakousko, Českou republiku, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko. Dodáváme řešení na míru pro hnací vozidla, lokomotivy i speciální vozidla.

Motory a hnací systémy MTU pro kolejová vozidla

Podle požadavků provádíme plánování a instalaci nových dieselových motorů, kompletních celků a kompaktních jednotek PowerPack MTU.

  • Řada 1600
  • Řada  4000
  • Jednotky MTU Powerpack (řada Powerpack 1600, Powerpack 1800)
  • K&W přizpůsobila moduly MTU dle konkrétních požadavků
  • Rozsah výkonu od 315 do 3300 kW

Zvýšení výkonu (repowering)

Zvýšení výkonu stávajících kolejových vozidel může být úspornější alternativou ke koupi nového vozu. Poskytujeme odborné poradenství přesně podle vašich požadavků ohledně možných řešení modernizace vašich lokomotiv, kolejových vozidel a speciálních vozů, například v omezených prostorech (např. vymezených obytných objektech) dle všech právních požadavků.

Dostane se vám těchto výhod:

  • vyšší efektivita díky nižším nákladům na provoz a údržbu
  • výrazně nižší investiční náklady v porovnání s nákupem nového vozu

Vynikajícím příkladem hladké spolupráce mezi výrobcem MTU, maďarskými státními drahami MAV a společností K & W Drive Systems jsou čtyři jednotky řady MTU 1800 Powerpack, které od poloviny roku 2016 zajistí pohon vozidel pro údržbu kolejí maďarských státních drah.

Vozidla údržby železnic

Společnost K & W Drive Systems montuje jednotky MTU PowerPack do vozidel pro údržbu kolejí maďarských státních drah a uvádí je do provozu.